Friss PISA-eredmények: az átlagnál magasabb pénzügyi alapműveltséggel rendelkeznek a magyar diákok
Kiderült, hogy a hazai tanulók 81,7 százaléka a társadalmi szempontból elvárható vagy annál magasabb szintű pénzügyi képességekkel rendelkezik.
Kiderült, hogy a hazai tanulók 81,7 százaléka a társadalmi szempontból elvárható vagy annál magasabb szintű pénzügyi képességekkel rendelkezik.
Egy friss kutatásban a különböző korosztályok pénzügyi tudatosságát és arról alkotott véleményét mérték fel.
Az év első témahete mellett elindult a jelentkezés a PénzOkos Kupa tudásversenyére, ahol az általános iskolák diákjai csapatokban mérhetik össze pénzügyi tudásokat.
Az OECD kutatásából kiderült, hogy Magyarország a pénzügyi ismeretek tekintetében kiemelkedik a nemzetközi mezőnyből, ezzel szemben a pénzügyi magatartás terén az utolsók között szerepel.
Milyen funkciói vannak a pénznek? Ki vehet fel diákhitelt? Kinek a dolga az infláció kordában tartása? – Ha gazdasági szakra mentek, akkor sok hasonló kérdésre kell majd tudnotok a választ, de más szakosoknak is hasznos lehet tisztában lenni néhány pénzügyi fogalommal
Szeptemberben elkezdődik az egyetem, ezzel együtt sokaknak az önálló élet is kezdetét veszi. Az egyetem alatt rengeteg költség merülhet fel a megélhetéstől kezdve a tanszereken át a szórakozásig. Összeszedtünk nektek pár hasznos spórolási tippet annak érdekében, hogy a tanulmányaitok alatt a pénzügyek kezelése legyen a lehető legkisebb stresszforrás.
Önálló élet, pályakezdés, infláció, drágulás - idén jelentősen kevesebbet tesznek félre a fiatalok az előző évi adatokhoz képest. A 18-25 éves korosztály többségének maximum 100.000 forint félre tett pénze van.
A középiskolások nagy része saját vállalkozás indítását tervezi, kevesen számítanak állami nyugdíjra, a túlnyomó többség nyomon követi, hogy mire költ, és már pénzt is félretesznek – derült ki egy friss kutatásból.
Hogyan nyithatsz számlát? Mi kell a mobilos fizetéshez? – Ezek a kérdések sokakban felmerülhetnek az egyetem kezdetekor, ezért nem árt tisztában lenni velük.
Mi az a THM? Kinek kell SZJA-t fizetnie? - Az egyetem elkezdésekor egyre több hasonló pénzügyi fogalom jön majd veletek szembe, amikkel nem árt tisztában lenni.
Idén is megjutalmazza a pénzügyi tudatosság fejlesztésében résztvevőket a Pénzügyminisztérium, az iskolák például kétmilliót kaphatnak. A Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjra még várják a javaslatokat.
Újdonsült egyetemistaként a beiratkozás, a lakás- vagy kolikeresés mellett sokszor háttérbe szorulnak a pénzügyi kérdések. Pedig sokan ilyenkor választanak bankot és számlacsomagot, ezért összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a számlanyitáshoz, a tudatos bankoláshoz és a spóroláshoz.
A versenyt korábban Brüsszelben rendezték, a pandémia miatt viszont a vetélkedőt már második éve online formában tartották.
A pénzügyi ismereteket rendszeresen oktatni kell, a jövőben az alaptanterv részévé kell tenni - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter kedden Budapesten, a II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban tartott előadását követően.
Sokszor megszorultok hónap végére? Szeretnétek átlátni, hogy mire megy el az a rengeteg pénz? Most három olyan ingyenes alkalmazást ajánlunk, amivel nyomon követhetitek és kézben tarthatjátok a pénzügyeiteket.
A tanulók pénzügyi tudatosságát erősítheti, hogy az ország összes iskolájára kiterjedhet a készpénzmentesség - mondta szerdai sajtótájékoztatóján Budapesten a Pénzügyminisztérium (PM) pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára.
A tanárok 97 százaléka szerint a tudatos pénzkezelés tanítható - derül ki a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő szervezői által készített felmérésből, amelybe 300 pedagógust vontak be.
A magyar fiatalok pénzügyileg tudatosabbak, de sokan mégis úgy érzik, hogy elvesztik az irányítást a kiadásaik felett, és elégedetlenek az anyagi helyzetükkel – derült ki az Intrum felméréséből.
A K&H ifjúsági index felmérése szerint három hónapnál hosszabb időt jövedelem nélkül a fiatalok 36 százaléka tudna áthidalni és egyre többen tesznek félre a nyugdíjas éveikre is.
A magyarok számára fontos, hogy gyermekeik megtanulják, hogyan bánjanak felelősen a pénzzel, és a legtöbben úgy vélik, az iskolának kiemelkedő szerepe van a fiatalok pénzügyi nevelésében - derült ki az Intrum 24 országban végzett reprezentatív kutatásából.